Здається ви переглядаєте цей сайт за допомогою Internet Explorer 6. Ця програма вже застаріла.
Для більш безпечного та надійного перегляду ми рекомендуємо вам оновити браузер на нижченаведений:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Стиль життя

"Зберігати в телефоні тисячі непотрібних знімків дітей стало ритуалом усіх молодих батьків. Правда полягає в тому, що більшість цих фото ніхто ніколи не переглядатиме. У цій статті я ділюся порадами, як за допомогою хорошої камери зробити фото, варті того, щоб їх зберігати. І коли починати, як не восени? Золото сонячного світла й листя дарує безліч можливостей для зйомки.

Моя перша камера Olympus PEN з'явилася в мене п'ять років тому, невдовзі після народження першого сина. Відтоді я завжди використовую Olympus. Тож можу дати вам кілька перевірених порад."

Створюйте справжні портрети
Мій улюблений об'єктив для роботи з усіма камерами Olympus – M.Zuiko Digital 45 мм F1.8. Я називаю його портретним об'єктивом. Завдяки йому я можу підійти близько та встановити контакт, коли фотографую дітей. Водночас він створює прекрасні зображення з розмитим фоном, коли я фотографую здалека.
Перше зображення – це портрет, створений з об'єктивом 45 мм. Тут у фокусі лише обличчя мого сина Філіпа, а передній план і фон розмиті. Це здається складним? Я лише торкнулася його обличчя на сенсорному дисплеї, а все решта зробила камера. Надзвичайно просто.
Деякі камери мобільних телефонів сьогодні пропонують такі варіанти, як "портретний режим", але не варто бути наївними, сподіваючись на чудові результати. Ця технологія лише намагається відтворити роботу портретного об'єктива, і це їй не зовсім удається. Це помітно в деталях, наприклад на зображенні листя. Вигляд не такий гарний – от і все.


Фотографуйте згори
Спробуйте сфотографувати немовлят, особливо якщо їх ніхто не тримає! Мені вдалося вирішити цю проблему, фотографуючи своїх малюків згори. Я жартома кажу, що це горизонтальна композиція з немовлям.
Тут можна дозволити собі що завгодно й розкласти навколо дитини всілякі предмети, але я намагаюся, щоб мої фотографії були якомога природнішими. Водночас мені подобається, коли є цілісна кольорова палітра, що додає знімку гармонії. У наступному фото використано лише нейтральні кольори. Фотографуючи згори, я використовую M.Zuiko Digital 17 мм F1.8.
Об'єктив 17 мм F1.8 чудово підходить і для пейзажної зйомки. Він абсолютно незамінний, коли ви з родиною вирушаєте в подорож і хочете сфотографувати дітей та водночас показати щось довкола них.

Зловіть мить і негайно опублікуйте
Важливо зазначити, що ви можете переносити фотографії на смартфон за допомогою програми Olympus OI.Share – це легко зробити буде-де та будь-коли. Просто натисніть піктограму обміну на сенсорному екрані камери, відкрийте додаток і виберіть фотографії, які хочете перенести на телефон.
Якщо ви вибрали фотографію на камері за допомогою піктограми обміну, OI.Share запитає, чи потрібно імпортувати ці зображення, коли камеру підключено до вашого смартфона, і відкриє OI.Share. В OI.Share більше не потрібно нічого вибирати. Навіть якщо камеру вимкнено, фотографії автоматично передадуться на ваш телефон, щойно ви вимкнете камеру, якщо активовано Bluetooth.

Робіть чудові фото, навіть якщо освітлення незадовільне
У листопаді та грудні буває непросто роботи фото, адже бракує сонячного світла. Погляньте на фотографію моїх синів для різдвяної родинної листівки, яку ми робимо щороку.
Насправді скільки б виробники смартфонів не запевняли, що вирішили проблему обмежень слабкого освітлення на камерах смартфонів, ці знімки, зроблені за недостатнього світла, завжди здаються трохи "невдалими" й зернистими. Так відбувається тому, що зображення піддаються цифровій обробці, щоб компенсувати слабке освітлення. Прикро, адже через це ви можете фотографувати на телефон лише тоді, коли умови та освітлення бездоганні.

Маленькі фотохитрощі на кожен день
Я роблю багато фотографій, тому мені вдалося зібрати кілька маленьких "хитрощів", завдяки яким мої фото стають трохи кращими. Ось кілька чудових порад зі створення бездоганних фото восени:
На ставайте проти сонця. Від прямого сонячного світла доводиться мружити очі. До того ж, виникає висока контрастність і різко окреслені тіні. Коли світить сонце, я люблю фотографувати в затінку.
У таких випадках можна отримати прекрасне освітлення фону. Восени світло більш розсіяне й золотаве порівняно з розпалом літа. Це означає, що для фотографій вам буде достатньо освітлення ззаду. У цих умовах, коли камери телефонів не справляються, оптимально використовувати Olympus PEN.
Чекайте ідеального освітлення. Чи доводилося вам фотографувати в такий день, коли то сонячно, то дощить? Коли дощ скінчився, і крізь хмари проривається сонце, весь світ сяє. Ідеальний момент, щоб зробити фото. Ще один дуже вдалий час – "золота година", коли сонце низько над обрієм.
Якщо фотографуєте в приміщенні, ставайте обличчям до вікна. Коли на людей падає трохи світла з вікна, вони завжди мають кращий вигляд.
Діти мають кращий вигляд, коли не знають, що їх фотографують. Об'єктив M.Zuiko Digital ED 75 мм F1.8 дозволяє стояти достатньо далеко, щоб діти не звертали на вас уваги. З природними фотографіями, на яких ніхто не позує, завжди легше. Коли дітей просять позувати для фото, вони люблять корчити гримаси й не можуть зосередитися. Просто розсмішіть їх і сфотографуйте так, щоб вони не помітили.

Автор і фотограф: Ingrid Holm

Галерея зображень

Усі знімки зроблено за допомогою такого обладнання