Здається ви переглядаєте цей сайт за допомогою Internet Explorer 6. Ця програма вже застаріла.
Для більш безпечного та надійного перегляду ми рекомендуємо вам оновити браузер на нижченаведений:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Стиль життя

Звичайно, у кожного об’єктива є своє призначення, але вибираючи їх, фотографи часто керуються особистими уподобаннями. Наприклад, деякі фотографи використовують для портретної зйомки ширококутні об’єктиви, оскільки вони дають змогу краще охоплювати фон. Не бійтеся експериментувати, якщо хочете знайти власний стиль і підібрати підходящі налаштування. Нижче я в загальних рисах розповім, якими об’єктивами краще фотографувати певні об’єкти, і наведу знімки для ілюстрації.

1. Портрети

Щоб зробити ідеальний портретний знімок, вибирайте об’єктив із пропорціями як у людського ока, наприклад M.Zuiko Digital 25mm F1.8. Об’єктиви із ширшим кутом можуть спотворювати риси об’єкта, і, наприклад, ніс та лоб виглядатимуть більшими, ніж насправді. Лінійка Olympus M.Zuiko містить кілька чудових об’єктивів для портретної зйомки з діафрагмою F1.8, яка дає змогу експериментувати з глибиною різкості та створювати чарівне розмиття чи ефект «боке».
За допомогою об’єктива M.Zuiko Digital 25mm F1.8 можна робити ідеально збалансовані портрети навіть за слабкого освітлення. Недорогий об’єктив M.Zuiko Digital 45mm F1.8 забезпечує інтенсивне розмиття фону на портретах та ідеально підходить для експериментів із глибиною різкості й діафрагмою. У M.Zuiko Digital ED 75mm F1.8 дуже мала глибина різкості й надзвичайне вміння створювати високоякісні портрети з неймовірною чіткістю. Цим об’єктивом не завжди зручно користуватися в приміщенні, оскільки кут огляду вужчий, ніж у M.Zuiko Digital 45mm, і необхідно відходити від об’єкта трохи далі. M.Zuiko Digital ED 30mm F3.5 – чудовий приклад багатофункціональності. Цей макрооб’єктив дає змогу робити насправді гарні портрети навіть із розмиттям фону.

2. Пейзажі та краєвиди

Хочете сфотографувати прекрасний краєвид? Зазвичай, для пейзажної зйомки використовують об’єктиви із широкими кутом огляду. Вони здатні вмістити в кадрі всю сцену і тримати її у фокусі завдяки трохи меншій діафрагмі (більше число діафрагми). Утім, якщо на передньому плані є цікаві об’єкти, варто проекспериментувати з діафрагмою, змінюючи точки фокусування та глибину різкості.
Ширококутні об’єктиви M.Zuiko Digital ED 12mm F2.0 і M.Zuiko Digital 17mm F1.8 чудово підходять для пейзажної зйомки та дають змогу працювати навіть за слабкого освітлення, наприклад фотографувати вночі чи на заході сонця.

3. Подорожі й інтер’єри

Любите знімати під час відпустки і хочете сфотографувати казковий готельний номер, у якому щойно поселилися? Ширококутні об’єктиви 17mm F1.8 та 12mm F2.0 можна використовувати для зйомки як інтер’єру номера чи ресторану, так і архітектурних або історичних пам’яток на вулицях міста. За допомогою об’єктива 17mm F1.8 можна робити під час подорожей ефектні знімки з чудовим розмиттям і глибиною різкості. Якщо хочете привезти з відпочинку неймовірні фотографії, обов’язково візьміть із собою зручний об’єктив M.Zuiko Digital ED 14-42mm F3.5-5.6 EZ Pancake Kit.

4. Вуличний стиль і мода

Є кілька об’єктивів, які чудово підходять для зйомки модного одягу й аксесуарів. За допомогою об’єктивів 45mm F1.8 та 25mm F1.8 ви зможете робити ефектні фото на весь зріст з ідеальним розмиттям і глибиною різкості. Улюбленець блогерів – об’єктив 17mm F1.8 – також є визнаним майстром модної фотографії з розмитим фоном і забезпечує ширше охоплення. Щоб уникнути надмірного спотворення, знімайте з нижчої позиції. Об’єктив 75mm F1.8 гарантує журнальну якість із неймовірною чіткістю й глибиною різкості.

5. Фотозйомка продукції (зйомка великим планом)

Для роботи з дрібними деталями та фотозйомки продукції використовуйте об’єктиви 45mm F1.8 і 25mm F1.8, які дають змогу створювати чіткі й різкі знімки з приємним м’яким фоном. Трохи звузьте діафрагму (більше число діафрагми), щоб краще сфокусуватися на товарі чи торговій марці.
За допомогою макрооб’єктива 30mm F3.5 ви зможете робити просто вражаючі знімки великим планом.

6. Фотозйомка на природі

Збираєтеся фотографувати на сафарі чи хочете влаштувати фотосесію улюбленому песику? В ідеалі, вам потрібен зум-об’єктив, щоб максимально наблизитися до об’єкта і не сполохати його. Та фотографувати дику природу в усій її красі можна й за допомогою інших об’єктивів. Наприклад, комплектний об’єктив 14-42 мм має зум для наближення об’єкта і також може робити загальні знімки під ширшим кутом. Для справжньої зйомки великим планом вибирайте макрооб’єктив 30mm F3:5. Він дає змогу працювати на відстані всього 14 мм від об’єкта та відтворювати найдрібніші деталі.
Хочете ще один доказ того, що об’єктив можна ефективно використовувати не зовсім за призначенням? Завдяки потужному збільшенню модель 75mm F1.8 дає змогу робити знімки з неймовірною деталізацією й приємним розмиттям фону, не наближаючись до об’єкта.

Інші важливі моменти

• Постійно експериментуйте з діафрагмою: окрім використання об’єктивів із різною фокусною відстанню, регулювання діафрагми може значно вплинути на знімок
• Зауважте, що деякі об’єктиви, зокрема 17mm F1.8 і 12mm F2.0, мають кільце ручного фокусування, яке можна використовувати для точного налаштування фокуса об’єктива.
• Деякі об’єктиви M.Zuiko, як-от 30mm F3.5, випускаються лише з корпусом чорного кольору.

Сподіваюся, вам сподобалися мої підказки стосовно покращення фотозйомки за допомогою об’єктивів Olympus M.Zuiko.
Тум можна ознайомитися з повним асортиментом сумісних об’єктивів Olympus.

Автор і фотограф: Дебс Стабінгтон

Галерея зображень

Усі знімки зроблено за допомогою такого обладнання